Lajme

Të qeshura në studio: Valon Syla tregon një batutë për Vetëvendosjen dhe komshinjtë e vet

Gazetari Valon Syla është tallur me fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit, teksa po diskutohej për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti.

Syla në Pressing të T7 ka shkaktuar të qeshura duke treguar për fqinjët e tij të cilin sipas tij nuk e kishin besuar se Vetëvendosja do të fitonte aq shumë vota.

“Ata kojshia e mi thanë shumë bre ka marrë Vetëvendosja, thashë po a i keni votu, thanë po bre po shumë kanë marrë. U çuditën edhe vetë se kanë thënë mos nuk po fiton, kur e kanë pa rezultatin, shumë”, ka thënë Syla.

Tutje ai tha se Vetëvendosja nuk ka njerëz adekuat për kandidatë për kryetar të komunave në zgjedhjet lokale.

“Vetëvendosja edhe pse i ka marrë shumicën e votave, nuk ka njerëz, kryesisht janë ish-LDK. Me Bulliqin e fitoi Podujevën, me Vjosa Osmanin i fitoi zgjedhjet, Vetëvendosja vetë nuk ka njerëz, ky është problemi kyç që do ta ketë komuna. Kanë votu 1 herë për inati, nuk votojnë gjithë”, ka thënë Syla.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=506286080523500&ref=external

Postime të ngjajshme
Lajme

Ia merr 750 euro duke e mashtruar për një vizë

Lajme

Detaje për vrasjen e mbrëmshme në Rahovec, dyshohet se vëllau vrau vëllanë

Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Lajme

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por ......