Sport

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona, nuk është Leo Messi

Ronald Koeman ishte i qartë kur ai mori përsipër detyrën si trajner i parë i Barcelonë, duke thënëse ai nuk do të ndryshonte pa nevojë ekipin.

Asnjë lojtar nuk është favorizuar aq shumë sa Frenkie de Jong, i cili ka punuar me trajnerin edhe në ekipin kombëtar holandez.

De Jong është i vetmi lojtar në skuadër që nuk është zëvendësuar në 11-shen startuese, duke luajtur në 10 ndeshje nga fillimi, apo thënë ndryshe 890 minuta.

Lionel Messi, Sergio Busquets, Ansu Fati dhe Pedri mund të konsiderohen gjithashtu si të paprekshëm, me secilin që luan një rol themelor në planet e Koeman.

Ata të gjithë kanë marrë pjesë në secilën nga 10 ndeshjet e luajtura deri më tani, megjithëse në disa raste nga stoli.

Messi është i dyti me minuta, pasi ka luajtur 855 minuta nën drejtimin e Koeman, por mbeti në bankë ndaj Real Betis.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve