Sport

Të gjithë po vrasin mendjen: A ishte magji goli i Kroosit apo gabim i portierit?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Toni Kroos mbrëmë shënoi një gol tejet të bukur kundër Valencias në fitoren 3-1 të Real Madridit në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës

Mesfushori gjerman ekzekutoi shumë shpejt rivënien nga këndi ku zuri në gjumë portierin e Valencias, duke e dërguar topin në rrjetë, shkruan Reporteri.net

Por, gazeta e famshme spanjolle Marca ka pyetur lexuesit e tij nëse goli i Kroosit ishte magji nga ana e gjermanit apo gabim i portierit të Valencias.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni golin dhe ta bëni vlerësimin se a ishte magji e Kroosit apo gabim i Domenech.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”>Kroos tricky “Olympic goal” Vs Valencia <a href=”https://t.co/5Ikv1q5v8X”>pic.twitter.com/5Ikv1q5v8X</a></p>&mdash; RM Play ▶️ (@RMPIay) <a href=”https://twitter.com/RMPIay/status/1214991058721034241?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 8, 2020</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv