Sport

Të gjithë po e vrasin mendjen, si dreqin arriti ta bëntë këtë pasim Alexander-Arnold?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Liverpooli mbrëmë fitoi ndaj Sheffield Unitedit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 21-të në Premier Ligë.

Mohamed Salah dhe Sadio Mane shënuan golat për fitoren e ‘Të Kuqve’, por ajo për të cilën fansat e futbollit po diskutojnë më shumë nga kjo ndeshje është pasimi i Alexander-Arnold.

Mbrojtësi i djathtë i Liverpoolit arriti ta pasonte topin për mrekulli te Andy Robertson.

Interesante është se si topi mori trajektoren gjatë rrugës për te Robertson.

“Se si arriti ta bënte këtë pasim, nuk do ta di kurrë,” ka shkruar një tifoz i Liverpoolit në Twitter.

Ndryshe, Liverpooli është lider i Premier Ligës me 58 pikë, 13 më shumë se Leicester City, por duhte përmendur se ‘Të Kuqtë’ kanë edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”>Trent’s passing technique is ridiculous, how he pulled this pass off I’ll never know. Never fails to surprise me. <a href=”https://t.co/TNa27SyPtc”>pic.twitter.com/TNa27SyPtc</a></p>&mdash; Samue (@SamueILFC) <a href=”https://twitter.com/SamueILFC/status/1212904209793896449?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 3, 2020</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv