Sport

Të gjitha vazot e Ligës së Kampionëve për fazën e grupeve, edhe gjashtë skuadra mbeten për t’u konfirmuar

Me shortin e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve që mbahet të enjten, vazot pritet të përfundojnë deri të mërkurën në mbrëmje pas përfundimit të kualifikimeve.

Mbetet të shihet se cilat janë gjashtë skuadrat që do të plotësojnë boshllëqet e mbetura në vazot e treta dhe të katërta.

Real Madrid dhe Sevilla do të kenë privilegjin të jenë në grupin më të mirë, përkatësisht kampionë të La Liga dhe fitues të Ligës së Evropës.

Ndërkohë, Barcelona dhe Atletico Madrid do të jenë në vazon e dytë së bashku me Manchester City, Manchester United, Borussia Dortmund, Chelsea, Ajax dhe Shakhtar Donetsk.

Kjo do të thotë që ata mund të përballen me një nga Bayern Munich, Liverpool, Juventus, Paris Saint-Germain, Zenit Saint Petersburg dhe Porto. RB Leipzig, Inter, Lazio dhe Atalanta janë tashmë në vazon e parafundit me Borussia Moenchengladbach, Istanbul Basaksehir dhe Stade Rennes që janë në të fundit.

Lokomotiv Moscow, Marseille dhe Club Brugge tashmë kanë rezervuar vendet e tyre në shortin e së enjtes dhe presin të zbulojnë vazot e tyre.

Fituesi i kualifikueses mes Dynamo Kyiv kundër K.A.A. Gent do të shkojë në vazon e tretë, ndërsa fituesi i takimit Slavia Prague-Midtjylland dhe Molde-Ferencvaros do të shkojnë në vazon e katërt. Sa për pjesën tjetër të ndeshjeve (Red Bull Salzburg-Maccabi Tel Aviv, Krasnodar-PAOK dhe Olympiacos-Omonia), vazot e tyre do të varen nga skuadrat që kualifikohen të martën dhe të mërkurën.

Vazot deri më tani:

Vazo e parë: Bayern Munich, Sevilla, Real Madrid, Liverpool, Juventus, Paris Saint-Germain, Zenit Saint Petersburg dhe Porto

Vazo e dytë: Barcelona, ​​Atletico Madrid, Manchester City, Manchester United, Shakhtar Donetsk, Borussia Dortmund, Chelsea, Ajax

Vazo e tretë: RB Leipzig, Inter, Lazio, Atalanta

Vazo e katërt: Borussia Moenchengladbach, Istanbul Basaksehir, Stade Rennes. /

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin