Sport

Të gjitha transferimet e realizuara në Serie A për merkaton e janarit

Merkato e janarit në Serie A ka përfunduar ditën e sotme (e hënë), përcjell “Zeri.info”.

Përveç se bënë transferime, nga ato ndodhi edhe largime e huazime, mirëpo që klubet e mëdha pothuajse kanë qenë të heshtura.

Football Italia ka përmbledhur të gjitha transferimet që i kanë realizuar klubet italiane në këtë afat dimëror:

Atalanta
Transferime: Maehle (Genk), Kovalenko (Shakthar Donetsk).
Largime: Carnesecchi (Cremonese), Diallo (Manchester United), Mojica (Elche), Tumminello (Spal), Piccini (Valencia), Depaoli (Benevento), Gomez (Sevilla).

Benevento
Transferime: Depaoli (Atalanta), Gaich (CSKA Moscow).
Out: Del Pinto (Reggiana), Maggio (kontratë e ndërprerë).

Bologna
Transferime: Soumaoro (Lille), Faragò (Cagliari).
Largime: Denswil (Club Brugge), Calabresi (Cagliari), Paz (Kayserispor)

Cagliari
Transferime: Nainggolan (Inter), Duncan (Fiorentina), Calabresi (Bologna), Deiola (Spezia), Sangowski (Zaglebie Sosnowiec), Rugani (Rennes).
Largime: Pisacane (Lecce), Faragò (Bologna), Caligara (Ascoli), Pajac (Brescia), Oliva (Valencia).

Crotone
Transferime: Di Carmine ( Verona), Ounas (Rennes).
Largime: Gomelt (Den Haag), Crociata (Empoli).

Fiorentina
Transferime: Kokorin (CSKA Mosdow), Malcuit (Napoli), Rosati (Torino).
Largime: Saponara (Spezia), Cutrone (Wolverhampton), Lirola (Marseille), Duncan (Cagliari)

Genoa
Transferime: Strootman (Marseille), Onguené (RB Salzburg), Portanova (Juventus), Petrelli ( Juventus), Sadiku (Varbergs Bois).
Largime: Schone (kontrata e ndërprerë), Sturaro (Verona), Petrelli (Reggina), Bani (Parma).

Inter
Transferime: Asnjë
Largime: Nainggolan (Cagliari).

Juventus
Transferime: Asnjë
Largime: Portanova (Genoa), Petrelli (Genoa), Khedira (Hertha Berlin).

Lazio
Transferime Musacchio (Milan).
Largime: Durmisi (Salernitana), Proto (kontrata e ndërprerë).

Milan
Transferime: Meité (Torino), Mandzukic (lojar I lirë), Tomori (Chelsea).
Largime: Duarte (Istanbul Basaksehir), Conti (Parma), Colombo (Cremonese), Musacchio ( Lazio).

Napoli
Transferime: Asnjë
Largime: Milik (Marseille), Llorente (Udinese), Malcuit (Fiorentina).

Parma
Transferime: Conti (Milan), Zagaritis (Panathinaikos), Man (Steaua Bucarest), Bani (Genoa), Zirkzee (Bayern Monich).
Largime: Scozzarella (Monza), Ricci (Venezia).

Roma
Transferime: El Shaarawy (Shanghai Shenhua). Reynolds ( FC Dallas)
Largime: Asnjë

Sampdoria
Transferime: Torregrossa (Brescia).
Largime: Asnjë

Sassuolo
Transferime: Flamingo (Almere City), Yeferson Paz ( Cortulua)
Largime: Ricci (Monza).

Spezia
Transferime: Saponara (Fiorentina).
Largime: Bartolomei (Cremonese), Mora ( Spal), Deiola (Cagliari).

Torino
Transferime: Sanabria (aBetis), Mandragora ( Udinese).
Largime: Millico (Frosinone), Meité (Milan), Edera (Reggina), Rosati (Fiorentina).

Udinese
Transferime: Llorente (Napoli).
Largime: Coulibalyë (Salernitana), Ter Avest (Utrecht), Nicolas (Reggina), Lasagna (Verona), Mandragora (Torino).

Verona
Transferime: Sturaro (Genoa), Lasagna (Udinese).
Largime: Badu (I pensionuar), Danzi (Ascoli), Laribi (Reggiana), Di Carmine (Crotone).

Postime të ngjajshme
Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro

Sport

SUPERLIGA: Mbyllen me këto rezultate takimet, Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria

Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria, mbyllen pjesët e para

Sport

Superliga Live: Feronikeli – Drenica, Besa – Arbëria