Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Prodhuesi prestigjioz gjerman i automjeteve, Volkswagen, do të zbulojë katër modele të reja muajin e ardhshëm, por në Indi.

Në ngjarjen “Auto Expo 2020”, që do të mbahet nga data 7-12 shkurt në Indi, Volkswageni do të zbulojë Crossoverët A0, T-Roc, Tiguan AllSpace dhe ID Crozz EV.

Modeli më pak i njohur për ne, A0, rivalët i ka Hyundai Creta dhe Kia Seltos.

Po ashtu, Volkwagen A0 është i bazuar në platformën MBA0 IN, si dhe do të ketë motor benzinë 1.5-litër TSI me kapacitet prej 130 kuajfuqi, ndërsa versioni dizel ka shumë pak gjasa të dalë në treg./ksp

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

Auto/Tech

Google me risinë e radhës që lejon zmadhimin e videove