Lajme

Të dhënat e fundit nga KQZ: sa vota kanë PS, PD, LSI dhe PSD?

Në Shqipëri bëhet e ditur se tashmë janë numëruar votat në 2 mijë e 861 qendra të votimit nga 5199 sa janë gjithsej në total, raporton Gazeta Express.

KQZ njofton në faqen zyrtare se momentalisht Partia Socialiste kryeson me 48.87% ose 403055 vota.

Partia Demokratike ka marrë deri tani 323883 vota ose 39.27 %.

Më pas LSI me 6.98% ose 57547 vota dhe PSD 17456 vota ose 2.12%.

Reklamë
Pjesëmarrja në votimet e së dielës ka qenë rreth 48% e shqiptarëve me të drejtë vote sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë