Blic Plus

Të bukura dhe “vdekjeprurëse”, Ninjat e Iranit, të stërvitura për të eliminuar pa zhurmë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mund të duket si një skenë filmi, por këto gra iraniane po praktikojnë lëvizjet e tyre në një përpjekje për t’u bërë “Ninja” shumë të trajnuara.

Në këtë klub, i cili u hap në 1989 dhe është i vendosur në kështjellën Jughin, 25 milje larg nga kryeqyteti Teheran, ka 4,000 gra të cilat po trajnohen.

Ata mësojnë të ngjiten dhe të kapërcejnë muret, të fshihen në male dhe të këpusin qafën e një rivali pa bërë një zhurmë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën