Sport

Taulant Dajaku afër rikthimit në Superligë, në bisedime me këtë skuadër

Futbollisti me përvojë të madhe, Taulant Dajaku është në bisedime dhe gati për tu rikthyer në Superligë.

Burime të Gazetës Olle mësojnë se mesfushori që së fundmi djersiti fanellën e Ferizajt është pranë rikthimit tek skuadra e Drenicës.

Marrëveshja mes Drenicës dhe Dajakut duket shumë afër, me bisedimet që raportohen të jenë në fazën e avansuar.

Ai do të ishte përforcimi i radhës për skuadrën e drejtuar nga Bledar Devolli që deri më tani ka afruar në ekip edhe disa futbollistë të tjerë si: Rogova, Frashëri, Rapo dhe Gjoni.

Drenica stinorin vjeshtor e kreu në pozitën e parafundit në tabelë, e kjo është dhe arsyeja se pse ata janë kaq aktiv në merkaton dimërore.

Postime të ngjajshme
Sport

”Gjilani është favorit për të triumfuar në Kupën e Kosovës”

Sport

Barcelona në krizë, Milan synon t’ia “rrëmbejë” dy yjet

Sport

Shikoni gjashtë super golat nga ndeshja Gjilani – Struga

Sport

Konfirmohet nga të dyja klubet, Superkupa në dyshim për tu luajtur, kjo është arsyeja