Lajme

Tashmë edhe zyrtarisht AKR e Mitrovicës ‘shkrihet’ në VV, Bahtiri thur lavde për Kurtin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Gjatë një ceremonie të veçantë ka bërë të ditur arsyen e këtij veprimi duke përmendur faktin se asnjëherë nuk ka pasur mbështetjen e qeverisë për mbrojtjen e qytetit të Mitrovicës dhe as të anëtarëve të AKR-së ku ai ishte nënkryetar.

Sipas tij, Albin Kurti ishte personi i vetëm i cili në kohët më të vështira kur diskutohej në qendrat evropiane për Mitrovicën, kishte mbështetur jashtëzakonisht shumë, duke ndihmuar dhe orientuar atë në rrugë të drejtë pa bërë ndonjë gabim.

“Nuk mund të mos e them një gjë që më ka brengosur tërë jetën prej ardhjes time në pushtet më 2013. Asnjëherë nuk kam pasur përkrahjen e qendrës për të mbrojtur një pëllëmbë të kësaj Mitrovice në të cilën janë pasuruar shumë njerëz, kanë studiuar shumë njerëz, janë shkolluar dhe arsimuar me djersën e minatorëve të Trepçës, në Mitrovicën e cila ka qenë shembull dhe një gjigant i madh i ekonomisë së Kosovës. Dhe kjo është për të ardhur keq prej qeverisë së Kosovës, duke përfshirë edhe partinë në të cilën kam qenë si nënkryetar. Kjo më ka shtyrë që njëherë e përgjithmonë t’i bashkëngjitëm një subjekti politik…Unë e njihja Albin Kurtin prej së largu, por ai më njoftoi mua nga afër dhe më doli në mbështetje duke më takuar mua në atë kohë shumë të shkurtër që kisha në mes të seancave për të më ndihmuar dhe për të më orientuar në rrugë n e drejtë që mos të gaboj në hap pa dije. Unë e falënderoj publikisht dhe prej atëherë e dua me zemër dhe shpirt”, tha Bahtiri.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat