Sport

Talenti nga Kosova do të transferohet te FC Porto

Mesfushori i talentuar kosovar, Diar Halili, do ta vazhdojë karrierën te skuara skuadra e madhe portugeze, FC Porto.

Halili i ka kaluar provat dhe testet mjekësore te ky ekip.

Lajmi konfirmohet ekskluzivisht për “Zeri.info” nga burime të sigurta pranë lojtarit.

18-vjeçari në edicionin e fundit la përshtypje tejet pozitive te skuadra e Besës së Pejës.

Halili do te prezantohet te ekipi portugez javën që vjen.

Ai në edicionin e fundit në Superligë u paraqit në 29 ndeshje dhe e realizoi një gol.

Diari është pjesë edhe e grupmoshave të reja të Përfaqësueses së Kosovës U-17 dhe U-19.

Kujtojmë se në gusht të këtij viti me Porton firmosi edhe futbollisti tjetër nga Besa e Pejës, Gentrit Salihu.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Sport

Newcastle kërkon futbollistin e Barcelonës, i ofron 15 milionë euro në sezon

Sport

U turpëruan 6-1 nga Bodo/Glimt, Jose Mourinho shpërthen ndaj lojtarëve të tij