Sport

Talenti i shumëkërkuar i Tiranës, drejt skuadrës austriake

Një nga talentet më premtues të futbollit shqiptar, Ernest Muçi, që mbron ngjyrat e KF Tiranës, duket se karrierën e tij do ta vazhdojë në Austri, shkruan “Zeri.info”.

Një nga klubet që po monitoron prej kohësh talentin 19-vjeçar është Rapidi i Vienës.

Sipas raportimeve të “Laola1.at”, thuhet se Rapidi ka ofruar 400 mijë euro për të siguruar shërbimet e ylli të Tiranës.

“Kaltërebardhët” kryeqytetas duan 500 mijë euro për të lëshuar Muçin të largohet, por një ofertë si ajo e Rapidit duke e kënaqshme nga drejtuesit e klubit.

Për talentin në fjalë kanë shprehur interesim klube nga Zvicra dhe Suedia.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?