Sport

Talentë të shumë të futbollit kosovar sot po korrin suksese, hapat e parë i morën te trajneri i palodhur Gazmend Haliti

Gazmend Haliti është një ndër trajnerët më të suksesshëm në futbollin e Kosovës sa i përket zbulimit të talentëve, shkruan Zeri.info.

Nëpër mësimet e Halitit janë kalitur shumë futbollistë me emër, që kanë bërë karrierë edhe në futbollin evropian.

Përzgjedhësi i Kosovës U-15 ka e ka trajnuar edhe supertalentin kosovar Edon Zhegrova te FC Prishtina, ndërkohë që në një fotografi, e cila po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale, shihet Haliti me shumë futbollistë, të cilët i ka trajnuar në moshë të re e të cilët sot kanë fituar kontrata profesionale me klube të ndryshme.

Edon Zhegrova (Basel), Bleon Sekiraqa (Malishevë), Kastriot Selmani (Llap), Rilind Gërbeshi (Ulpianë) dhe Malsor Ajeti (momentalisht lojtar i lirë) shihen në fotografi e të cilët po luajnë me shumë sukses në klubet e tyre.

Haliti për një kohë të gjatë ka punuar edhe te klubi më i madh në Kosovë, FC Prishtina, në kategoritë e reja.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”