Sport

Takime shumë interesante në Ligën e Parë, këta janë gjyqtarët kryesorë

Pas pushimit dy javor për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, Liga e Parë e Futbollit të Kosovës do të vazhdojë përsëri.

Java e tetë veçohet nga ndeshje shumë interesante, ku vëmendja kryesore në Grupin A është në takimin Trepça 89′ dhe Besa.

Ky takim i është besuar gjyqtarit Flamur Nagavci, së bashku me asistentët e tij Bajram Kabashi dhe Lulëzim Statovci.

Në anën tjetër, takim mjaftë interesant pritet të jetë edhe ai mes Fushë Kosovës dhe Flamurtarit në grupin B, takim i cili do të delegohet nga Ardit Halilaj, me asistentët Hasan Llallo dhe Ardian Ismajli.

Grupi A

Grupi B

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit