Lajme

Tahiri flet pas takimit me Osmanin, tregon se a u propozua data për zgjedhjet lokale

Besnik Tahiri nga AAK është deklaruar pas takimit me presidenten Osmani, shkruan Gazeta Metro.

Tahiri tha ka thënë se është diskutuar data 31 tetor, por se mandati i kryetarëve aktual të komunave përfundon më 22 tetor.

“Nuk është mirë me u ndalë mandati asnjë ditë. Për AAK-në është tepër me rëndësi që për datën me u dakordu edhe me KQZ-në”, ka thënë ai.

Kujtojmë, që Osamni sot është takuar edhe me Kurtin dhe LDK për këtë çështje.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Lajme

Ndërroi jetë 38-vjeçarja nga Peja, humbet betejën me kancerin

Lajme

Detaje për vrasjen e mbrëmshme në Rahovec, dyshohet se vëllau vrau vëllanë

Lajme

Parashikimi i motit për nesër