Sport

Tahir Lushtaku tregon të vërtetën për transferimin e vëllait të Sadio Manes te Drenica

Sot në mediat kosovare qarkulloj një lajm se Malick Mane, vëllai i futbollistit të njohur Sadio Mane, do të transferohet tek Drenica.

Por, ky lajm nuk po del të jetë i vërtetë. Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku në një prononcim për Indeksonline mohoi zërat për transferimit e Malick Manes.

“Sa kam informacion une dhe prej se jam emëruar trajner tek Drenica nuk ka asgjë të vërtetë rreth këtij lajmi, nuk e di kush apo kah ka rrjedh ky lajm”

“Po nga ana jonë si klub nuk kemi të bëjmë asgjë dhe as nuk kemi qenë dhe as nuk jemi me këtë futbollist”, u shprehë Lushtaku.

Postime të ngjajshme
Sport

Legjenda e Man Cityt, Kompany me fjalë të mëdha për Laçin para ndeshjes

Sport

Ernest Muçi realizon gol spektakolar në Ligën e Kampionëve ndaj Dinamo Zagrebit

Sport

Zyrtare: Ky është përforcimi i radhës nga Vëllaznimi

Sport

Reali tregon çmimin për Iscon