Sport

Tahir Batatina reagon pas humbjes së Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje “turpëruese” ndaj Jordanisë në një miqësore të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Pas ndeshjes ka pasur reagime të ndryshme nga akterë të ndryshëm të futbollit, shkruan Sheshi.info

Një koment nuk mungoi as nga trajneri i Klubit Futbollistik “Llapi”, Tahir Batatina, i cili tha se duhet ndryshim rrënjësor aty.

Postimi i plotë (pa ndërhyrje):

Nuk duhet të ndryshohet vetëm mentaliteti tek Kombëtarja por duhet ndryshim rrëjnësor edhe tek stafi teknik, aty dhe duhet të vij staf i ri me vizion të ri dhe filozofi të lojës e jo aty të sjellën trajnerë asistentë që nuk ja duan të mirën Kosovës dhe e marrin objekt hajgare Kombëtaren tonë edhe duke i ngrohur lojtarët për ti futur në lojë. Respekt për lojtarët por duhet reflektim sepse e meritojmë si shtet dhe si Kombëtare të jemi të diciplinuar edhe nëse humbim por edhe kur fitojmë.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *