Sport

Tahir Batatina, Muhamet Rexhepi dhe Silvester Shkalla dënohen nga Komisioni Displinor

Komisioni Disiplinor ka marrë vendim që ta dënojë për dy ndeshje trajnerin e Llapit, Tahir Batatina, shkruan Gazetasheshi.com

Batatina u dënua nga komisioni për kartonin e kuq që kishte marrë në takimin ndaj Dritës.

VAR-i intervenoi në këtë takim për të anuluar një gol të shënuar nga Llapi, ku edhe erdhi reagimi i ashpër nga 44 vjeçari.

Njëri ndër zytarët tjerë të Llapit, Muhamet Rexhepi dhe lojtar i i Ulpianës, Silvester Shkalla, po ashtu janë dënuar me nga dy ndeshje mos-lojë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar