Lajme

Rezultatet dëshpruese të Milaim Zekës

Partia Euroatlantike e Kosovës – PEK e drejtuar nga Milaim Zeka ka arritur t`i fitojë vetëm 0.13 përqind të vota, apo 1031. Me këtë rezultat kjo parti mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Ndryshe, të dhënat momentale të KQZ-së, tregojnë se deri më tani janë…
Lajme

Vazhdon numërimi i votave, në Vushtrri thellohet rezultati

Ende po vazhdon numërimi i votave nëpër disa komuna të Kosovës. Në komunën e Vushtrrisë, është thelluar rezultati. Atje Lëvizja Vetëvendosje ka 10469 vota ose në përqindje 33.14% sipas të dhënave të fundit. Kurse PDK-ja ka mbetur mbrapa me 9023 vota apo…
LajmeZgjedhjet

BBC: Partitë opozitare deklarojnë fitoren në Kosovë

BBC ka shkruar për rezultatet e para të zgjedhje parlamentare të Kosovës ku në titull ka vendosur fitoren e dy partive opozitare. Ky medium shkruan edhe për koalicionin e mundshëm mes VV-së dhe LDK-së. Shkrimi i plotë: Partitë e opozitës pretendojnë numrin më…
LajmeZgjedhjet

Sa deputetë do t’i kenë partitë politikë në Kuvend

Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit të fundit të DnV-së, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 25.37 % të votave. Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) 24.68 %. Partia Demokratike e Kosovës…
Lajme

E dhimbshme: Një plak vdiq para derës së Qendrës së votimit

Një person është gjetur i shtrirë jashtë qendrës së votimit në shkollën Fillore ‘Xhamil Kada’, të Pejës. Ai është dërguar në spital nga ekipet emergjente mirëpo nuk ka rritur që të mbijetojë. “Një person para pak minutave është sjellë në…