LajmeZgjedhjet

Mbi 500 vendvotime pritet të shkojnë në rinumërim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të vendvotimeve të tjera. Burime të KosovaPress bëjnë të ditur se QNR do të kërkojë rinumërim të mbi 500 vendvotimeve, për çka pritet…
Lajme

Sot nis numërimi i votave të ardhura me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se sot do të fillojë numërimi i votave të ardhura me postë. Numërimi i këtyre votave do të fillojë prej orës 10:00, ndërkohë që KQZ më herët kishte bërë të ditur se nga diaspora kanë ardhur rreth…
LajmeZgjedhjet

Milaim Zeka pasi nuk arriti të kalojë pragun elektoral

Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka, që nuk ka mundur ta kalojë pragun elektoral për t’u bërë pjesë e parlamentit, ka fajësuar media të caktuara që nuk i kanë dhënë hapësirën e mjaftuar. Në Klan Kosova ai ka thënë se partia e tij dhe ai janë bojkotuar gjatë…
LajmeZgjedhjet

Mbi 15,500 votat e diasporës transferohen në QNR sot

Mbi 15 mijë e 500 zarfe ku gjenden votat e diasporës sot do të zhvendosen nga Ministria e Infrastrukturës për në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Pas ngjarjes së ditës së djeshme ku u helmuan zyrtarë të KQZ-së, ky institucion në një mbledhje me dyer të…
Lajme

KQZ jep detaje pas incidentit me zarfe nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka dhënë detaje pas incidentit me zarfe nga Serbia. Kryeshefi ekzekutiv i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Enis Halimi, ka bërë të ditur se sot gjatë procesit të verifikimit të fletëvotimeve që kanë ardhur nga jashtë…
Lajme

KQZ, sot mban mbledhje dhe diskuton për votat me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot mban mbledhjen e radhës. Në mbledhje do të raportohet lidhur me rinumërimin e vendvotimeve sipas vendimit të KQZ-së. Po ashtu do të ketë raportim edhe lidhur me periudhën e votimit përmes postës. Organizata GERMIN ka kërkuar që…