Sport

Shaqiri vendos për të ardhmen e tij

Për shkak të një problemi te pulpa, Xherdan Shaqiri ka qenë i detyruar të humbasë ndeshjet e javëve të fundit me Liverpool. Por tashmë, sikurse raportohet nga “Liverpool Echo” vetëdeklarohet gati të kthehet. “Besoj se kam një të ardhme te…
Sport

Shaqiri flet për të ardhmen në Liverpool dhe lidhjen me Kloppin

Xherdan Shaqiri edhe pse ka luajtur vetëm 11 minuta në ndeshjet e këtij sezoni të Premierligës, pret që shumë shpejt ta zë një vend në formacionin e parë. Shaqa ka thënë se ka një marrëdhënie shumë të mirë me trajnerin Klopp. “E kam një marrëdhënie…
Sport

Jurgen Klopp flet për gjendjen aktuale të Xherdan Shaqirit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur për gjendjen aktuale të Xherdan Shaqirit, për të cilin thotë se i nevojitet ende kohë për t’u rikthyer pasi muskujt e mëdhenj që i ka, kërkojnë më shumë kohë për t’u shëruar Jurgen Klopp nuk ka dhënë lajme…
Sport

Xherdan Shaqiri me përgjigje interesante për Federerin

Ylli i Liverpoolit Xherdan Shaqiri e ka lavdëruar tenistin zviceran Roger Federer. Kur u pyet se çfarë mund të mësojë nga Federer, Shaqiri tha për “Blick”: “Shumë”. “Ju e keni parë, ai është në disponim të mirë dhe është duke fituar”, tha…
Sport

“Klopp nuk i beson Shaqirit”

Situata e Xherdan Shaqirit tek Liverpool nuk është më e mira e karrierës së tij. Ylli me prejardhje nga Kosova nuk është pjesë e planeve të Jurgen Klopp, përkundër faktit se pëlqehet nga tifozët, por edhe punon shumë për pozitën e tij. Shaqiri refuzoi…