Lajme

Kjo është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës

Fjolla Ujkani nga Vushtrria është 22 vjeçarja e cila ka kaniduar për deputete nga lista e Vetëvendosjes ka marrë vota të mjaftueshme për të qenë pjesë e ligjislaturës së shtatë. Ujkani e cila ka kandiduar për herë të parë në zgjedhje, mësohet jozyrtarisht…
Sport

IPKO Superliga: Këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar ndeshjet e zhvilluara sot në kuadër të javës së 9-të në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Skuadra e Ismet Munishit e ka mundur Prishtinën në takimin derbi të kësaj jave me rezultatin 1:0. Trepça ’89 ka barazuar në shtëpi me…
Sport

IPKO Superliga: Këto janë rezultatet e takimeve të sotme

Kanë përfunduar dy përballjet e zhvilluara sot në kuadër të xhiros së 8-të në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Të dyja skuadrat nga Gjilani kanë shënuar fitore të merituara përballë Vushtrrisë dhe Flamurtarit. Drita e ka mposhtur Vushtrrinë me…
Sport

IPKO Superliga vjen sot me dy përballje

Ditën e djeshme janë zhvilliar tre ndeshjet e para të kësaj jave në Supeeligën e Kosovës. Ndërsa sot në Superligë do të luhen dy përballje në kuadër të javës së 8-të, shkruan BlicMedia. Në Gjilan, Drita e pret Vushtrrinë, ndërsa në kryeqytet, Flamurtari…
Sport

Ky është orari i plotë i javës së shtatë në Superligë

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do të luhet të dielen me fillim nga ora 15:00.. Derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës me shumë mundësi do të zhvillohet në Gjilan. Ndryshe java e shtatë e Superligës do të nis të shtunën me tri duele, ndërkohë tri të tjera…
Sport

IPKO Superliga: Këto janë rezultatet e takimeve të sotme

Kanë përfundur tre takimet e zhvilluara sot në kuadër të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Ballkani e ka mundur Vushtrrinë me rezultatin e thellë prej 5:2. Ferizaji ka pësuar humbje minimale në shtëpi nga Drenica, ndërsa ndeshja e…
Sport

Këta janë gjyqtarët për javën e gjashtë të Superligës

Komisioni për delegimin tashmë ka deleguar gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së gjashtë të Superligë. ‘Bilbili’ kryesorë për të ndarë drejtësinë në ndeshjen derbi të javës ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit i është besuar…