Lajme

Vjosa ia “gjuajti topin” VV-së për takimin e radhës

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës që nga e hëna s’kanë zhvilluar takime për finalizimin e marrëveshjes së koalicionit, konkretisht ndarjes së posteve. Sherri për mos-takim ishin deklarata televizive të numrit dy të LVV-së, Glauk…
Lajme

Mustafa: Vjosa Osmani ende është kandidate për kryeministre

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa tha se Vjosa Osmani për LDK-në është ende kandidate për kryeministre e jo për ministre të jashtme. Këto deklarata i dha në RTV21, pas deklaratave të kandidatit për kryeministër të LVV-së, Albin Kurti se Vjosa do ta kryente me shumë…
Lajme

Vjosa Osmani flet për takimet me grupet punuese me VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se nënkryetarja e saj, Vjosa Osmani, ka takuar ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi. LDK thotë se Osmani e njoftoi ambasadorin Sardi për ecurinë e takimeve të grupeve punuese të LDK-së me ato të LVV-së drejt një…
Lajme

Kurti i pari, Osmani e dyta – thyejnë rekorde të zgjedhjeve

Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmani e LDK-së kanë thyer rekordin e deritashëm për numrin e votave brenda subjektit të tyre duke qenë bartës të listës. Ndonëse Komisioni Qendror Zgjedhor ende s’ka shpallur zyrtarisht numrin e votave të kandidatëve…
Lajme

Koalicioni LVV-LDK, sot do të takohen grupet punuese

Pas takimit ditë më parë, të dy kandidatëve për kryeministër, Albin Kurtit nga LVV dhe Vjosa Osmanit nga LDK, sot pritet që për herë të parë të takohen grupet punuese të dy subjekteve për të harmonizuar programin që mund të çojë drejt një marrëveshje…