Sport

Vedat Muriqi e zbulon të ardhmen

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur në lidhje me të ardhmen e tij. Ai ka thënë se shpreson të luajë në Angli. “Objektivi im i parë ishte të luaja për klube të mëdha nga Evropa. Kur erdhi oferta zyrtare nga Fenerbahce ishte vështirë ta refuzoja.
Sport

Koha, kur shtylla e Kosovës luante për Shqipërinë

Vedat Muriqi është ylli i Kombëtares së Kosovës dhe sulmuesi kyç i klubit me nam evropian, Fenerbahçe. Ai filloi gjithçka nga zero, për t’u bërë më pas një hero aty ku luan, mirëpo shumë pak kohë nga karriera e tij, Vedati e kishte kaluar edhe me grupmoshat…
Sport

Muriqi po e shijon momentin magjik, zbulon synimet e tij

Vedat Muriqi shpreson ta vazhdojë formën e shkëlqyeshme nëpër të cilën është duke kaluar. Sulmuesi kosovar i ka realizuar 5 gola në 9 ndeshje këtë sezon, por synon gola të tjerë të shumtë me Fenerbahçen dhe në fund të stoliset me titull të kampionit. Ai…
Sport

Gruaja e Muriqit vjen me një dedikim për sulmuesin kosovar

Vedat Muriqi është duke kaluar në formë jetësore në fushat e blerta të futbollit. Muriqi është bërë lojtari kyç tek skuadra e Fenerbahces me golat e tij. Formën e mirë të tij është duke e bartur edhe tek Kombëtarja e Kosovës. Ndërsa në jetë private ai…
Sport

Gjiganti italian takohet me Fenerbahcen për Muriqin

Fenerbahce në fillim të sezonit e bleu nga Rizespor, Vedat Muriqin, i cili po del të jetë transferim mjaft i qëlluar dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve gjigante të Evropës. Është gjiganti italian Napoli që ka ndërmarr hapat e parë konkret për Muriqin…