Lajme

Shqipëria nuk gjen paqe, një tjetër termet lëkund vendin

Shqipëria nuk gjen paqe. Një tjetër lëkundje është ndjerë pak minuta më parë në kryeqytetet. Mësohet tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2 të shkallës rihter. Po ashtu sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në Detin Adriatik, në afërsi të…
Lajme

Djali që shpëtoi nga rrënojat por vdiç nga aksidenti

Janë të pafundme historitë e tragjedisë që kanë mbërthyer ditët e fundit Shqipërinë pas tërmetit tragjik që goditi vendin mëngjesin e dy ditëve më parë. Pas Diena Karanxhaj që humbi jetën bashkë me të bijën pasi kishte humbur më parë bashkëshortin…
Lajme

Laç, 170 familje mbesin në qiellin e hapur, duhen ndihma

Thumana dhe Durrësi, janë dy nga zonat më të prekura nga tërmeti i së martës. Ndonëse të gjitha ndihmat janë orientuar drejt këtyre dy vendeve, janë disa pjesë të tjera për të cilat ka më shumë nevojë momentalisht. Përmes thirrjeve të bëra në rrjete…
Lajme

Po si një kuti shkrepse, shikoni sesi tërmeti e lëkund kamionin

Të tjera goditje tërmeti kanë tronditu vendin në orët e fundiut duke shtuar panikun te njerëzit. Deri më tani në mënyrë zyrtare janë 28 viktimat nga tërmeti, ndërsa të plagosur janë 650 persona. Videoja është regjistruar në Porto Romano, në Durrës, ku…