Sport

‘Toki’: Gjashtë skuadra në luftë për titull

Gjashtë skuadra momentalisht po e kërkojnë titullin e kampionit në Kosovë. Po luftohet për çdo pikë, pasi që krahas daljes në Evropë, garë e ashpër po bëhet edhe për mbijetesë. Kur kanë kaluar dhjetë xhiro në Superligë njohës të futbollit kosovar po…
Sport

Miqësorja Kosovë - Gjibraltar: Përfundon me këtë rezultatë

Ka përfunduar miqësorja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, shkruan BlicMedia. Kombētarja e Kosovës dhe Gjibraltari janë përballur sonte në një miqësore luksi. Dardanët kanë shënuar fitore minimale me rezultatin 1:0. Golin e vetëm…
Sport

Këto janë më të rejat te skuadra e Ballkanit

Skuadra e Ballkanit ka njoftuar se nga sot ka hapur dyqanin e klubit, në ambientet e stadiumit, shkruan BlicMedia. Ky është njoftimi i klubit nga Theranda. FCB Store Të dashur tifoz prej tani në ambientet e stadiumit kemi hapur dyqanin e klubit, Ju mirëpresim Na…
Sport

Barcelona shkarkon nga pozita e trajnerit legjendën e klubit

Barcelona e ka shkarkuar Victor Valdesin me efekt të menjëhershëm nga pozita e trajnerit të grupmoshave U-19. Mundo Deportivo raporton se ky vendim për ta shkarkuar spanjollin nga pozita që mbante ishte për shkak të përplasjes me Patrick Kluivert. Valdes u rikthye…
Sport

Munishi: Dikur e kisha Rashicën, tash e kam këtë super lojtarë

Trajneri i Ballkanit Ismet Munishi pas fitores me Prishtinën dhe marrjes së pozitës së parë në tabelë, në deklaratën e tij foli për qasjen ndaj Prishtinës dhe fitores së sotme. “Ne Prishtinës nuk i kemi dhënë respekt të tepërt, por Prishtina duhet neve të…