Sport

Galatasaray – Real Madrid: Formacionet e mundshme

Galatasaray sot pret në shtëpi Real Madridin në kuadër së Ligës së Kampionëve. Për gjigantin turk kjo ndeshje nuk pritet të jetë e lehtë, pavarësisht që Reali nuk është në formë të mirë. Të dy klubet në dy ndeshjet e para të zhvilluara në Ligën e…
Sport

Po largohet Zidane, Real Madrid nis kontaktet me trajnerin e ri

Real Madridi ka kontaktuar me Jose Mourinho pasi Zinedine Zidane nuk ka të ardhmen e sigurt, raporton El Chiringuito. Reali u mposht 1-0 në Mallorca të shtunën, një rezultat që rriti presionin edhe më shumë mbi menaxherin francez. Me të ardhmen e paqartë të Zidane…
Sport

Real Madrid me ofertë ‘galaktike’ për yllin e Chelseat

James Rodriguez ka rikuperuar buzëqeshjen e tij te Real Madrid, por kjo nuk do të thotë se ai është i paprekshëm. Në fakt, për Zinedine Zidanen ai nuk është fillestar, dhe duhet të presë rastin pas Luka Modric dhe Toni Kroos. Kësaj situate, James mund t’i…
Sport

Dëshpërohet ylli i Realit, kërkon largimin

Gareth Bale dëshiron të largohet nga Real Madrid, pas injorimit që iu për në Ligën e Kampionëve. Sipas gazetës spanjolle ‘AS’, 30 vjeçari po konsideron fundin te Real Madrid, duke kërkuar largimin në verën e ardhshme. Bale ishte i dëshpëruar për mos…
Sport

Barcelona e thyen rekordin e Real Madridit në Evropë

“Los Blancos” e kishin arritur ecurinë prej 32 ndeshjeve pa disfatë në shtëpi në Evropë, nga viti 1975 deri në 1990, mirëpo tani Barcelona e ka thyer këtë rekord, me fitoren kundër Interin në Camp Nou në kuadër të Ligës së Kampionëve. Duhet të kthehesh…