Lajme

Haradinaj shpreson për liberalizim vizave para Krishtlindjeve

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora me lule ta shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. Haradinaj edhe një herë ka thënë se shpreson që kosovarët të marrin lajmin se mund të…
Lajme

Kryeministri në detyrë Haradinaj bën homazhe në Prekaz

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, bashkë me anëtarë të partisë ka bërë homazhe sot te Jasharajt në Prekaz. Haradinaj ka thënë se sakrifica e familjes Jashari kapërcen dimensionet e epokës sonë kombëtare. “Sipas traditës, në prag të 28 Nëntorit…
Lajme

Luksi që shfrytëzojnë këshilltarët e Kryeministrit Haradinaj

“Room service” kishte paguar në një hotel Meliza Haradinaj, kur në fund të vitit të shkuar ishte pjesë e një udhëtimi zyrtar në Vjenë. Krahas kësaj për në kryeqytetin e Austrisë kishin udhëtuar edhe anëtarë të tjerë të kabinetit të kreut të…
Lajme

Ramush Haradinaj, përkujton të vëllain Luanin

Sot shënohet ditëlindja e 46-të e heroit Luan Haradinaj, vëllaut të kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, i cili kishte rënë në njërën prej betejave të para të UÇK-së kundër forcave pushtuese serbe, më 6 maj të vitit 1997, në kufirin shqiptaro…
Lajme

Haradinaj, Kongresi i Manastirit, shtylla e identitetit shqiptar

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kongresi i Manastirit doli të jetë shtylla e një fillimi të rëndësishëm për identitetin shqiptar me qëllim të madh kombëtar. Haradinaj në 111 vjetorin e asaj që njihet si Kongresi i Alfabetit, përmes…