Sport

Verratti, futbollisti më i paguar italian, kjo është paga e tij

Marco Verratti firmosi kontratën e re me PSG-në, ndërsa mesfushori italian do të mbetet në “Parc des Princes” të paktën deri në vitin 2024. Me firmën e hedhur në kontratën e re, Verratti është shndërruar në lojtarin italian më të paguar të historisë…
Sport

Neymar ka një kusht absurd për Barcelonën

Neymar dhe Barcelona duket se mund të gjejnë gjuhën e përbashkët mes tyre dhe çështja nuk do të zgjidhet me gjykatë. Sulmuesi brazilian udhëtoi ditën e djeshme drejt qytetit spanjoll, por nuk mori pjesë në gjyqin e zhvilluar ditën e sotme. Ai ka paditur klubin…
Sport

Liga e Kampionëve: Këto janë rezultatet e mbrëmjes së sontme

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sontme në Ligën e Kampionëce të cilat janë zhvilluar në kuadër të fazës së grupeve, shkruan BlicMedia. Përballja kryesore e kësaj mbrëmje ndërmjet PSG dhe Real Madrid është mbyllur me rezultatin 3:0, në favor të…
Sport

Liga e Kampionëve: Këto janë rezultatet nga pjesa e parë

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve në Ligën e Kampionëce të cilat janë duke u zhvilluar në kuadër të fazës së grupeve, shkruan BlicMedia. Përballja kryesore e kësaj mbrëmje ndërmjet PSG dhe Real Madrid pas 45 -së minutave të parë është…
Sport

PSG - Real Madrid, kjo është skuadra favorite sipas bastoreve

Sonte në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve do të përballen PSG dhe Real Madridi, shkruan BlicMedia Sipas bastoreve të njohura favorit i kësaj sfide është skuadra franceze, PSG e cila është koutuar me 2.10, fitorja e Real Madridit është…
Sport

PSG me sulm të ri ndaj Real Madridit

PSG takohet me Real Madridin në ballafaqimin e tyre të parë në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. Mauro Icardi është i gatshëm të debutojë nga minuta e parë me fanellën e Paris Saint-Germain. E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport”…