Lajme

Normalizimi i marrëdhënieve, nënkupton njohje të ndërsjellë

Zëvendës sekretari i Shtetit i SHBA për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha se SHBA duan të shohin një normalizim të plotë të marrëdhënieve Beograd-Prishtinë, i cili sipas tij do të nënkuptojë njohje të ndërsjellë. “Nëse ata do të njihnin…
Lajme

Prishtinë, sot hapet mini biblioteka e dytë në Ulpianë

Sot hapet minibiblioteka e lagjes “Ulpiana” e cila vjen menjëherë pas hapjes së minibibliotekës së parë në lagjen “Dardania” të Prishtinës. Minibiblioteka e lagjes “Dardania” ka dhjetë ditë prej që është funksionalizuar dhe, përveç një rasti jo…
Lajme

Përleshje me armë në një klub të njohur në Prishtinë

Dy persona janë përfshirë në një përleshje të armatosur në qendër të Prishtinës. Më saktësisht janë gjuajtur me armë në hyrje të klubit të natës “Duplex”. Në video shihen disa persona të cilët përfshihen në përleshje. Brenda disa sekondave…
Sport

Prishtina - Feronikeli: Përfundon super përballja e mbrëmjes

Ka përfunduar super ndeshja e javës së 14-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Prishtina dhe Feronikeli janë përballur sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli ka shënuar fitore me rezultatin 2:3…
Sport

A jeni gati për super përballjen e mbrëmjes

Sonte në stadiumi “Fadil Vokrri” në kryeqytet do të përballen Prishtina dhe Feronikeli, shkruan BlicMedia. Skuadra e vlefshme për xhiron e 14-të ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit luhet nga ora 18:00. Prishtina rënditet në pozitën e 4 me 24 pikë…
Lajme

Konferenca dy ditore ballkanike “Ujë për të gjithë”

Sot në Prishtinë fillon punimet konferenca dyditore ballkanike “Ujë për të gjithë”. Tema e konferencës “Ujë për të gjithë” është frymëzuar nga Dita Botërore e Ujit 2019 e OKB-së, dhe fokusohet në trajtimin e krizës së ujit. Uji është një e…
Lajme

Sfida e sotme e Lutës, s’ka të bëjë me koalicionin me VV-në!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me ekipin e tij do të përballen sot me qytetarët në takimin e madh publik. “Kryetari Haziri dhe bashkëpunëtorët i mirëpresin kontributet tuaja në debat. Takimi mbahet në ora 11:00, në sallën e Teatrit…
Lajme

Sot hapet minibiblioteka e parë në Kosovë

Sot do të hapet minibiblioteka e parë në Prishtinë, duke filluar nga ora 15:30 në parkun e vjetër të lagjes “Dardania”. Minibiblioteka do të jetë e qatshme 24 orë në 7 ditë të javës dhe pas hapjes do të jetë pronë e lagjes dhe nën kujdesin e banorëve…