Lajme

Hysen Berisha: PDK e gatshme ta votojë Qeverinë Kurti

Janë bërë më shumë se 6 javë nga përfundimi i zgjedhjeve dhe ende nuk ka certifikim të rezultateve. Kjo për shkak të disa parregullsive që u evidentuan gjatë procesit të numërimit. Por edhe problemeve në formularët e prodhuar nga KQZ-ja. E krejt këto…
Lajme

Këto janë 8 gratë e PDK-së që bëhen deputete

Eliza Hoxha, Ariana Musliu-Shoshi, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Ganimete Musliu, Blerta Deliu, Besa Ismaili, Filloretë Zejnullahu dhe Valdete Idrizi do të jenë deputete të PDK-së në Legjislaturën e VII. Këngëtarja Eliza Hoxha ka arritur sukses dhe është bërë…
Lajme

Anëtari i PDK-së që kaloi Kadri Veselin me vota

Është publikuar edhe lista e plotë e votave që kandidatët e PDK’së për deputetë kanë marrë në Komunën e Dragashit. Ajo çka bie në sy është se kandidati për deputet, Ilir Kurtishi, ka marrë më shumë vota se sa lideri i partisë, Kadri Veseli. Kurtishi ka…
Lajme

Partia Demokratike e Kosovës sot 20 vjet është themeluar

Më 10 tetor të vitit 1999 është formuar Partia Demokratike e Kosovës (PDK). Kjo parti që nga themelimi ka pasur kryetar Hashim Thaçin, që tani është president i Kosovës. Pasi që Kushtetuta nuk lejon mbajtjen njëkohësisht të postit të presidentit dhe të…
Lajme

PDK’ja e shpall vetën fituese

Pak çaste pasi janë mbyllur kutitë e votimit për zgjedhjet parlamentare në Kosovë, PDK’ja e ka shpallur veten fituese. Nënkryetari i PDK’së, Abelard Tahiri, ka thënë se PDK’ja prin me një diferencë të vogël nga partia e dytë. Ndërkaq sipas “Exit…