Sport

Messi do ta bënte këtë “çmenduri” për Neymarin

Lionel Messi do të ishte gati të sakrifikonte një pjesë të madhe të rrogës së tij vetëm për të mos e lënë Neymar të shkonte te Real Madrid. Kjo është bërë e ditur nga portali chajes.net. Braziliani i PSG është kërkuar nga Real Madrid dhe Barcelona gjatë…
Sport

Motra e Neymarit rikthehet në krahët e futbollistit të njohur

Lidhja e sulmuesit brazilian, Gabriel Barbosa me motrën e Neymarit, Rafaella ka pasur jo pak herë uljet dhe ngritjet e saj. Dyshja u ndanë para pak javësh, por duket se tani janë rikthyer përsëri së bashku. Duket se pavarësisht problemeve mes tyre, ata e kanë…
Sport

Neymar ka një kusht absurd për Barcelonën

Neymar dhe Barcelona duket se mund të gjejnë gjuhën e përbashkët mes tyre dhe çështja nuk do të zgjidhet me gjykatë. Sulmuesi brazilian udhëtoi ditën e djeshme drejt qytetit spanjoll, por nuk mori pjesë në gjyqin e zhvilluar ditën e sotme. Ai ka paditur klubin…
Sport

Zyrtare: CAS merr këtë vendim të papritur për Neymarin

Paris Saint Germaini ka marrë lajme të mira nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për Neymarin. Kjo e fundit vendoi që të reduktojë dënimin e sulmuesit brazilian nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampionëve. UEFA e dënoi sulmuesin brazilian për protesta dhe…
Sport

Neymar shënon një super gol për fitoren e Parisit - VIDEO

Neymari, që u prit nga disa tifozë me shumë fishkëllima e nga disa me duartrokitje, arriti t’ia sigurojë Paris Saint-Germainit fitoren, në ndeshjen e tij të parë me klubin francez në këtë sezon të ri. Paris Saint-Germaini arriti të sigurojë fitore me rezultat…