Lajme

Moti sot në Kosovë, me shi dhe me borë

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të ketë reshje të përziera të shiut dhe të borës, kanë njoftuar meteorologët. “Një front i ftohtë që po sjell masa të ftohta polare nga veriu i kontinentit pritet të kalojë sonte dhe ditën e nesërme mbi vendin tonë.
Lajme

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë, temperaturat minimale do të arrijnë në -2 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara. Në fushat termike do të ketë rënie deri në vlera negative. Temperaturat…
Lajme

Moti i ndryshueshëm do të mbajë sot në Kosovë

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e vranësirave të pjesshme por të dendura, me intervale të shkurta me diell…
Lajme

Moti sot, me vranësira dhe me rreshje

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), java do të fillojë me mot me vranësira dhe kushte për reshje. “Të martën dhe të mërkurën parashihen të mbajë mot i qëndrueshëm me vranësira dhe intervale me diell. Të enjten dhe të premten sërish…
Lajme

Moti sot, minimalja tre gradë celzius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperaturat minimale do të arrijnë në 3 gradë Celsius. “Mot me vranësira të shpërndara dhe kryesisht i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës…
Lajme

Mot të thatë dhe vranësira të ndryshueshme

Sot do të mbajë mot me ajër të thatë dhe vranësira të ndryshueshme. Në ultësira orëve të mëngjesit mjegull. Mëngjes i ftohtë dhe me mjegull në ultësira. Ndërsa gjatë ditës do të ketë vranësira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Temperaturat e…
Lajme

Moti sot, me vranësira dhe rreshje shiu

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin. Nesër pritet mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e…
Lajme

Mot i butë dhe kryesisht me diell në vend

Fusha e presionit të ulët që po depërton mbi Mesdhe dhe pjesë të rajonit po vazhdon me mot të ndryshueshëm. Në mëngjes ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën mot i butë dhe kryesisht me vranësira. Reshje shiu parashihen të sonte gjatë natës dhe…
Lajme

Moti për gjatë kësaj jave në Kosovë

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. Të mërkurën një sistem vranësirash parashihen ta përfshijnë vendin, duke…