Sport

Agim Maliqi flet për përballjen derbi, Ballkani - Llapi

Skuadra e Ballkanit është lider i IPKO Superligës së Kosovës, pas xhiros së 13-të me 29 pikë të tubuara, shkruan BlicMedia. Nesër skuadra nga Theranda e pret në shtëpi Llapin në njè përballje e cila pritet të jetë tejet interesante. Para kësaj sfide në…
Sport

Këto janë 5 skuadrat e Superligës me rrogat më të larta

Pas shumë thashethëmeve për rrogën e futbollistit të Feronikelit, Hamed Kone, që paguhet më tepër se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Indeksonline ju sjellë lexuesve të vetë edhe dicka tjetër interesante. Në gjithë botën është normale të dihet se sa…
Sport

Renditja tabelare e Superligës, pas takimit të sotëm

Ka përfunduar ndeshja e parë e javës së 9-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Skuadra e Ferizajit e ka mposhtur Llapin në takimin e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Ferizaji ka shënuar fitore me rezultatin e thellë…
Sport

Batatina: Kjo është loja më e dobët e Llapit nën drejtimin tim

Ferizaj e ka shkaktuar befasinë e javës së nëntë në Superligë, pasi që mposhti Llapin midis Podujevës me rezultatin 4:2. Pas ndeshjes ka folur trajneri i Llapit, Tahir Batatina i cili ishte i zhgënjyer me rezultatin e sotëm të ekipit të tij. “Kjo është loja…
Sport

Mobilizohet Llapi, kjo është thirrja para ndeshjes me Ferizajin

Skuadra e Ferizajt nesër do të udhëtojë drejt Podujevë aty ku do të ndeshet me Llapin në ndeshjen e javës së 9-të të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Ferizaj që po kalon momente të vështira duket se në stadiumin “Zahir Pajaziti” do ta pres një…
Sport

Llapi udhëton drejt Drenasit me dy mungesa në skuadër

Java e 8-të e IPKO Superligës sjell nesër super përballjen ndërmjet, Feronikelit dhe Llapit, shkruan BlicMedia. Derbi i kësaj javës zhvillohet nesër, (e mërkurë) në ora 14:30 në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas. Pas dy fitoreve radhazi, Llapi…
Sport

Në mesjavë derbi, Feronikeli - Llapi

Mesjava pritet të jetë e nxehtë për IPKO Superligën e Kosovës në futboll, pasi në Stadiumin “Rexhep Rexhepi”, takohen Feronikeli dhe Llapi, për ndeshjen e xhiros së 8-të. Feronikeli pret Llapin, të mërkurën, me fillim prej orës 14:30, për derbin e kësaj…
Sport

Ky është orari i plotë i javës së shtatë në Superligë

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do të luhet të dielen me fillim nga ora 15:00.. Derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës me shumë mundësi do të zhvillohet në Gjilan. Ndryshe java e shtatë e Superligës do të nis të shtunën me tri duele, ndërkohë tri të tjera…