Sport

Liga e Parë: Këto janë rezultatet

Kanë përfunduar të gjitha takimet e ditës së enjte në kuadër të javës së dhjetë në Ligën e Parë. KEK-u është ndalur në një barazim 1-1 ndaj Ulpianës dhe atë krejt në minutat e fundit të ndeshjes. Në barazim u ndal edhe Trepça që në shtëpi luajti…
Sport

Liga e Parë: Rezultatet pas pjesës së parë

Dueli kryesor i ditës është duke u zhvilluar në “Shahin Haxhiislami” të Pejës, me ç’rast Besa po përballet me Onixin. Rezultatet e takimeve të sotme pas pjesës së parë. Vllaznia – Istogu 3-0 Malisheva – Ulpiana 0-1 Dardana – Arbëria 1-1 2 Korriku…
Sport

Liga e Parë: Kjo është rënditja tabelare

Janë zhvilluar sot tri ndeshjet e fundit të javës së tetë në Ligën e Parë të futbollit kosovar. Liria dhe Onix kanë shënuar fitore ndaj Dardanës respektivisht 2 Korrikut. Ndërsa Arbëria dhe Vitia janë ndar me barazim. Rezultatet e ditës: Liria – Dardana…
Sport

Liga e Parë: Rezultatet e takimeve të sotme

Janë zhvilluar sot tri ndeshjet e fundit të javës së tetë në Ligën e Parë të futbollit kosovar. Liria dhe Onix kanë shënuar fitore ndaj Dardanës respektivisht 2 Korrikut. Ndërsa Arbëria dhe Vitia janë ndar me barazim. Rezultatet e ditës: Liria – Dardana…
Sport

Liga e Parë: Rënditja tabelare pas ndeshjeve të sotme

Trepça ka lënë prapa startin jo të mirë të kampionatit në Ligën e Parë, derisa ka varguar fitoren e radhës për tu pozicionuar në vendin e pestë me 14 pikë, vetëm tri larg kreut të tabelës, shkruan Gazetasheshi.com. Mitrovicasit janë afruar edhe më shumë…
Sport

Liga e Parë: Këto janë rezultatet e takimeve të sotme

Janë mbyllur pesë ndeshjet e para të javës së tetë në Ligën e Parë. Vllaznia e Pozheranit ka shënuar një fitore tejet të vlefshme në udhëtim te FC Vëllaznimi duke e mposhtur me rezultat bindës 1-4 në Gjakovë, shkruan Gazetasheshi.com. Fitore të…
Sport

Liga e Parë vjen me pesë ndeshje, vëmendja në Mitrovicë

Xhiro e tetë fillon me pesë ndeshje që zhvillohen sot, ndërsa tri zhvillohen të martën. Kryendeshja zhvillohet në stadiumin ‘Adem Jashari’ ku Trepça e pret liderin Malishevën. Istogu e pret KEK-un, ndërsa Ulpiana do të jetë nikoqirë i Besës. Drenasi luan me…
Sport

Liga e Parë: Këto janë rezultatet e takimeve të sotme

Kanë përfunduar pesë nga tetë takimet e javës së shtatë në Ligën e Parë, derisa janë regjistruar rezultate tejet interesante. Rezultatet e ditës së mërkurë – Java 7 Vllaznia vs. Arbëria 2-4 Besa vs. Trepça 1-1 Malisheva vs. Istogu 1-0 Ramiz Sadiku vs. Onix…