Lajme

Sot përfundon procesi i rinumrimit të 1400 vendvotimeve

Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot pritet të përfundojë procesi i rinumërimit të 1,400 vendvotimeve për të cilat kishte vendosur Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Kështu ka bërë të ditur dje zëdhënësi i KQZ-së,Valmir Elezi në prag të…
Sport

Kështu u ekzekutua lideri i tifozëve të Partizanit

Mediet serbe i kanë publikuar pamjet e momentit të ekzekutimit së kreut të tifozëve të skuadrës serbe, Partizan, transmeton Insporti.com. Lubomir – Kica Markovic të premten mbrëma u ekzekutua nga një sulmues i panjohur deri më tani për policinë serbe. Ai u…
Blic Plus

Studimi i ri: Gjumi i tepërt mund t’iu ‘çmend’!

Njerëzit që flejnë më shumë se 9 orë në ditë janë më të rrezikuar nga çrregullimet e ndryshme nervore. Studimi i ri thotë se shkencëtarët zbuluan se njerëzit që flinin nëntë orë gjatë natës ishin në rrezik të çrregullimit. Ata treguan rënie të…
Lajme

Ngjarjet e ditës së sotme në Kosovë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë së Shtetit, Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Këshillit Gjyqësor. (Hotel “Emerald”, ora 09:30) Shefja e…
Lajme

Digjet një banesë në Prishtinë

Një banesë në rrugën “Tringë Ismajli” në Prishtinë është kapluar nga zjarri në pjesën e jashtme ku edhe ka ballkonin,  me ç’rast janë detyruar të largohen banorët nga ajo banesë. Ekipi i zjarrfikësve ka reaguar duke dalur në vendin e ngjarjes dhe ka…
Lajme

Sa i kushton sprei KQZ-së për zgjedhjet e parakohshme?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar tashmë edhe përgatitjet teknike për zgjedhjet e jashtzakonshme të 6 tetorit. Me qëllim të parandalimit të votimit më shumë se një herë në zgjedhje KQZ-ja është furnizuar me sprei UV , i cili ka kushtuar 48 mijë…
Lajme

Aktakuzë për kosovaren, që mbyti foshnjën gjatë lindjes

Prokuroria Themelore e Prizrenit, Departamenti i përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë kundër M.B., për shkak të dyshimit të bazuar se kishte kryer veprën penale: “Vrasja e foshnjës gjatë lindjes” nga neni 176 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës…