Lajme

Sot përfundon procesi i rinumrimit të 1400 vendvotimeve

Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot pritet të përfundojë procesi i rinumërimit të 1,400 vendvotimeve për të cilat kishte vendosur Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Kështu ka bërë të ditur dje zëdhënësi i KQZ-së,Valmir Elezi në prag të…
Lajme

Janë rinumëruar 1101 vendvotime apo 78% e tyre

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vazhdon rinumërimi i vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i. Në ditën e nëntë, pra të enjten, janë rinumëruar 133 vendvotime. Deri më tani janë rinumëruar 1101 vendvotime ose 78.25% nga 1407 vendvotime…
Lajme

QNR, janë rinumëruar 60% e vendvotimeve

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate deri sot janë rinumëruar 60% e vendvotimeve për të cilat vendosi PZAP-ja. Deri tani janë rinumëruar 840 vendvotime. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai shtoi se gjatë ditës së djeshme janë rinumëruar…
Lajme

Elezi, nga 1407 janë numruar 706 vendvotime

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve të hënën janë rinumëruar 132 vendvotime. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi ka njoftuar se sipas të dhënave të deritashme janë rinumëruar 706 vendvotime nga 1407 sa janë gjithsej. ”Kjo shifër…
Lajme

Valdete Daka "Jemi lodhë nga rinumrimi"

Shefja e KQZ-së, Valdete Daka thotës se subjektet politike duhet t’i respektojnë rregullat e QNR-së. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për…
Lajme

Numërohen 170 vendvotime prej 1 mijë e 428

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Ky rinumërim po bëhet pas vendimit që mori PZAP. Deri më tani janë rinumëruar 170 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së, Valmir…
Lajme

Elezi, janë rinumruar 50 vendvotime në QNR

Vamir Elezi, zëdhënës për media në KQZ, ka thënë se deri tani janë rinumëruar 50 vendvotime gjatë ndërrimit të dytë. “Ky proces ka filluar të mërkurën pasdite. Rinumërimi do të vazhdojë sipas planifikimeve”, tha Elezi për klankosova.tv. Këto…
Lajme

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i, subjektet politike që janë sërish të…
Lajme

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Kjo për shkak se deri më tash asnjë ankesë nuk është parashtruar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa…