Lajme

Vazhdon dominimi anticiklonik!

Në rajonin tonë po vazhdon mot i kthjellët, stabil dhe i nxehtë dhe kjo falë bllokadës anticiklonike e cila nuk po lejon depërtimin e fronteve të Atlantikut në drejtim të rajonin tonë. Sistemet frontale shtrihen në një zonë të gjerë që nga Portugalia në…
Lajme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat maksimale do të arrijnë rreth 26-27 gradë celsius në nivel vendi. Pasdite në disa rajone kodrinore-malore mund të ketë ndonjë rigë apo rrebesh të…
Lajme

Largohen ditët e nxehta

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare. Ndersa në pjesen e dytë, të ditës parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke sjellë shira në zonat veriore dhe me pas shtrihen drejt zonave Qendrore dhe Lindore, duke e lënë Jugun e…