Sport

Java 17 e Ipko Superligës, Gjilani - Prishtina

Java e 17-të në Ipko Superligën e Kosovës fillon sot me tri ndeshje mjaftë interesante. Ndeshja kryesore e kësaj xhiro do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku përballë njëra tjetrës janë dy skuadra pretendente për titull, Gjilani e Prishtina. Të…
Sport

Java e 16 e Ipko Superligës vazhdon me derbin Drita - Llapi

Java e 16-të në elitën e futbollit kosovar ka nisur me super derbin mes Ballkanit dhe Gjilanit, ku vendasit triumfuan 2-1. Ndërkohë ditën e sotme janë në program të zhvillohen edhe katër duele të tjera në elitën e futbollit kosovar. Vëmendja e adhuruesve të…
Sport

Superliga vjen me super ndeshje në mesjavë

Superliga do të zhvillohet edhe këtë mesjavë ku na presin ndeshje secila më mirë se tjerat. Spikat takimi në “Fadil Vokrri” mes Prishtinës dhe Feronikelit, ku takohen skuadrat që vitin e shkuar e kishin fjalën kryesore. Në anën tjetër, lideri Ballkani e…
Sport

Përfundon ndeshja ndërmjet , Prishtinës dhe Flamurtarit

Ka përfunduar ndeshja e fundit e javës së 12-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Prishtina dhe Flamurtari janë përballur sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore të merituar me rezultatin 2:0…
Sport

Prishtina - Drita: Përfundon pjesa e parë

Po zhvillohet edhe ndeshja e fundit në kuadër të javës së 11-të në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Prishtina dhe Drita janë duke u përballur në takimin i cili po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet. Pjesa e parë e kësaj sfide…