Sport

Dy skuadra nga Serie A kërkojnë Granit Xhakën

Inter dhe Milan kanë nisur një garë të ashpër për të siguruar nënshkrimin e Granit Xhakës nga Arsenal. Dy skuadrat nga Milano, Inter dhe Milan janë vënë pas Granit Xhakës, raporton Sky Germany përmes Football Italia. Mesfushori me prejardhje nga Kosova është…
Sport

Lamtumirë Arsenal, Xhaka zgjedh klubin e ri

Granit Xhaka pritet të largohet nga Arsenal, gjatë afatit kalimtar të janarit. Granit Xhaka është duke i kaluar muajt e fundit të aventurës së tij si futbollist i Arsenalit. Mesfushori kosovar ka humbur shiritin e kapitenit te “Gunners” pas reagimit të ashpër…
Sport

Granit Xhaka mund të mos luaj më për Arsenalin

Trajneri i Arsenalit ka treguar se futbollisti kosovar, Granit Xhaka mund të mos luaj më për Arsenalin. Xhaka po ashtu nuk do të luaj këtë fundjavë dhe i ka treguar trajneri se nuk është i gatshëm që të rikthet. Emery konfirmoi: “Ai më tha që nuk është ende…
Sport

Skuadra e madhe italiane pas Xhakës

Granit Xhaka nuk po kalon momente të mira te Arsenali. Pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, Xhaka nuk ka luajtue ende ndërsa i është hequr shiriti i kapitenit. Por megjithatë vijnë lajme të mira për futbollistin kosovar. Është klubi i njohur italian…
Sport

Gjeniu i futbollit me fjalë të mëdha për Xhakën

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur për kapitenin e Arsenalit, Granit Xhaka. Reagimi i shqiptarit ka qenë epiqendër diskutimesh në Angli, prandaj dhe trajneri spanjoll foli në lidhje me këtë gjë. Numri një i “Qytetarëve” e kupton situatën me…
Sport

Portieri i Arsenalit befason me këtë deklaratë për Xhakën

Portieri i Arsenalit, Emiliano Martínez, i ka dalë në mbrojtje futbollistit kosovar të Arsenalit, Granit Xhaka. “Xhaka është lider i shkëlqyeshëm për ne dhe ne e mbështesim atë gjatë gjithë rrugës. Ne donim ta fitonim këtë lojë për të dhe për Arsenalin.