Sport

Ja si duket rënditja tabelare e Superligës, pas takimit të sotëm

Ka përfunduar ndeshja hapëse e xhiros së 16-të në Superligë, me Ballkanin që ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Gjilanit me rezultatin 2:1 dhe me këto tre pikë del në krye të klasifikimit me 34 pikë. Në anën tjetër, Gjilani me këtë humbje zbret…
Sport

Gjilani merr kryesimin, Mezani shpërthen ndaj gjyqtarëve

Gjilani ka rimarrë kreun e tabelës pas fitores në udhëtim te Vushtrria, por kryetrajneri i kësaj skuadre Gentjan Mezani ka një shqetësim të madh. Tekniku vlonjat ka vënë në pah numrin e kartonëve të shumtë që ka marrë skuadra e tij në këtë edicion, derisa…
Sport

Rënditja tabelare e Superligës, pas javës së 14-të

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Kosovës, shkruan BlocMedia. Në “Ferki Aliu” Vushtrria ka pësuar humbje nga Gjilani me rezultatin 1:3. Ndërsa Ferizaj ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit me rezultatin 1:0.
Sport

Superliga vjen me super ndeshje në mesjavë

Superliga do të zhvillohet edhe këtë mesjavë ku na presin ndeshje secila më mirë se tjerat. Spikat takimi në “Fadil Vokrri” mes Prishtinës dhe Feronikelit, ku takohen skuadrat që vitin e shkuar e kishin fjalën kryesore. Në anën tjetër, lideri Ballkani e…
Sport

Superliga vjen nesër me dy përballjet e fundit të kësaj jave

Nesër në Superligën e Kosovës në futboll zhvillohen dy ndeshjet e fundit të javës së 13-të, shkruan BlicMedia. Skuadra nga kryeqyteti, Flamurtari e pret në shtëpi skuadrën e Dritës, ndërsa në Gjilani, skuadra me po të njëjtin emër e pret skuadrën e…
Sport

Superliga vjen sot me këto takime

Sot në Superligën e Kosovës do të luhen tre takime tejet interesante, shkruan BlicMedia. Ferizaji – Drita, Gjilani- Trepça ’89 dhe Ballkani – Dukagjini, janë përballjet e javës së 12-të të cilat luhen sot. Të trija takimet nisin nga ora 14:00.