Sport

Superliga: Rezultatet e takimeve, pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para në të dyja përballjet të cilat janë duke u zgvilluar në kuadër të javës së 14-të, në Superligën e Kosovès, shkruan BlicMedia. Në Vushtrri Gjilani është në epërsi ndaj Vushtrrisë me rezultatin 0:2. Ndërsa Ferizaji është…
Sport

Superliga vjen nesër me dy përballjet e fundit të kësaj jave

Nesër në Superligën e Kosovës në futboll zhvillohen dy ndeshjet e fundit të javës së 13-të, shkruan BlicMedia. Skuadra nga kryeqyteti, Flamurtari e pret në shtëpi skuadrën e Dritës, ndërsa në Gjilani, skuadra me po të njëjtin emër e pret skuadrën e…
Sport

Deklarata e Armend Dallkut pas fitores ndaj Flamurtarit

Armend Dallku, kryetrajner i FC Prishtinës ka mbetur i kënaqur me fitoren që futbollistët e tij e realizuan në duel me KF Flamurtarin (2-0), por jo edhe me numrin e madh të rasteve që djelmoshat e tij kanë shpërdoruar në këtë ndeshje, shkruan…
Sport

Përfundon ndeshja ndërmjet , Prishtinës dhe Flamurtarit

Ka përfunduar ndeshja e fundit e javës së 12-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Prishtina dhe Flamurtari janë përballur sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore të merituar me rezultatin 2:0…
Sport

Përfundon pjesa e parë në stadiumin "Fadil Vokrri"

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së fundit të javës së 12-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia. Ndeshja e cila po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Flamurtarit në fundin e pjesës së parë solli dy…
Sport

Labinot Ibrahimi: Prishtinës i ka hije vendi i parë

Edhe pse Flamurtari i klasifikuar në vendin e 10-të me vetëm 9 pikë të tubuara, në dy vitet e fundit është treguar se sa “arrë e fortë” është për rivalët e kryeqytetit, Prishtinën. Në katër ndeshjet e fundit, Prishtina e ka vetëm 1 fitore, përball 2…
Sport

Kjo është deklarata e Agim Maliqit pas fitores ndaj Flamurtarit

Skuadra e Ballkanit ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit me rezultatin 3:1, në takimin e zhvilluar sot në Therandë, në kuadër të javës së 11-të të IPKO Superligës së Kosovës. Skuadrën e Ballkanit drejt këtij triumfi e ka udhëhequr ndihmës trajneri Agim…
Sport

Sunaj Keqin e pret debutim i nxehtë te Flamurtari

Flamurtari udhëton në Therandë ku e pret skuadra në super formë Ballkanii, takim ky i cili luhet në kuadër të javës së 11-të, shkruan BlicMedia. Te kuqezinjët pritet debutimi i trajnerit të njohur Sunaj Keqi të cilin e pret një sfidë tejet e…