Sport

FFK punëson trajnerin e njohur kosovar

Ish-futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës dhe trajner i Përfaqësueses së Kosovës, Edmond Rugova nga tash e tutje është pjesë e Federatës së Futbollit të Kosovës, aty ku do ta ketë një mision të ri, nxitjen dhe krijimin e talenteve të rinj në…
Sport

Pas presioneve ndaj referëve, ky është veprimi i Agim Ademit

Të enjten në FFK do të mbahet një mbledhje në mes presidentit Agim Ademi dhe bashkëpunëtorëve të tij me gjyqtarët e Ipko Superligës dhe Ligës se Parë. Ky takim vjen pas presioneve të shtuara nga disa klube karshi referëve, njëri prej të cilëve para pak…
Sport

Njoftim lidhur me biletat e ndeshjes Çeki – Kosovë

Duke kuptuar interesimin e jashtëzakonshëm të publikut dhe tifozëve për ta mbështetur Kombëtarën e Kosovës në sfidën më të rëndësishme deri tani, atë kundër Republikës Çeke, Federata e Futbollit e Kosovës me keqardhje të thellë është e detyruar t’ u…
Sport

Hapet procesi i akreditimit për ndeshjet e nëntorit

Federata e Futbollit e Kosovës njofton përfaqësuesit e mediave se është hapur procesi i akreditimit për ndeshjet: • Çeki – Kosovë (European Qualifiers) – 14 Nëntor 2019, ora 20:45, Stadiumi “Doosan Arena”, Plzeň, Çeki. Afati i fundit për aplikim është…
Sport

FFK ka një kërkesë për tifozët para ndeshjes me Malin e Zi

Kosova zhvillon të hënën më 14 tetor njërën ndër ndeshjet më të rëndësishme të kualifikumeve për “EURO 2020”, derisa përballë do ta ketë Përfaqësuesen e Malit të Zi. Interesimi për këtë ndeshje është jashtëzakonisht i lartë, teksa zyrtarët e…