Sport

Jashari premton mbështetje për Drenicën

Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka vizituar dje klubin e futbollit “Drenica”, për të përcjellë nga afër një pjesë të stërvitjeve të tyre. Ai në bashkëbisedim me futbollistët e Drenicës premtoi se komuna që ai drejton do të vazhdojë t’i…
Sport

Superliga e Kosovës: Sot luhet derbi i Drenicës

Dy rivalët lokal, Drenica dhe Ferronikeli do të përballën në kuadër të xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës. Ekipi kuqezi, i cili është në vendin e shtatë me 14 pikë, ndërsa Feronikeli një pozitë më partë, me 19 pikë. Për kampionët e Kosovës…
Sport

Deklarata e Tahir Lushtakut pas barazimit ndaj Flamurtarit

Drenica barazoi sërish në kryeqytet, por këtë herë ndaj KF Flamurtarit (0-0). Për ‘kuqezinjtë’ nga Skenderaj ky ishte barazimi i tretë më radhë. Kryetrajneri i kësaj skuadre Tahir Lushtaku foli pas ndeshjes, teksa komentoi ndeshjen ndaj Flamurtarit. “Jam i…
Sport

Përfundon takimi, Flamurtari - Drenica

Ka përfunduar dueli i vetëm i ditës së sotme i zhvilluar në kuadër të javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në futboll, shkuran BlicMedia. Në kryeqytet janë përballur Flamurtari dhe Drenica. Kjo ndeshje ka përfunduar me rezultatin e barabart 0:0.
Sport

Përfundon ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës

Ka përfundur ndeshja e zhvilluar sonte ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, shkruan BlicMedia. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ ka përfundur me rezultatin e barabart 0:0. Sfida ishte e vlefshme për javën e 8-të të IPKO…
Sport

Prishtina - Drenica: Përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

Ka përfundur pjesa e parë e ndeshjës ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, shkruan BlicMedia.. Ndeshja e cila po luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, pas pjesës së parë u mbyll pa gola. Kjo sfidë e shumë pritur gjatë 45-së minuatave të parë nuk solli…