Sport

Rekord i “Dardanëve” në kualifikimet e ‘Euro 2020’

Për të ardhur deri te goli në futboll, është e rëndësishme të kesh një skuadër që di të krijojë raste nga loja e hapur, dhe jo të pres vetëm ndërprerjet. Krijimi i shumë rasteve nga loja e hapur, sjellë edhe golat, dhe golat sjellin sukseset për ekipet në…
Sport

Pamje nga zhveshtorja: Kështu festuan futbollistët e Kosovës

Futbollistët e Kosovës kanë pasur festë të “çmendur” në zhveshtore, pas fitores së madhe mbrëmë ndaj Malit të Zi. “Dardanët” e fituan ndeshjen me rezultat të pastër 2:0, pasi e dominuan tërësisht kombëtaren malaziase përgjatë gjithë…
Sport

Zyrtare: Kosova luan me këtë formacion ndaj Malit të Zi

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të takimit, Kosova – Mali i Zi. “Dardanët” presin sonte kombëtaren e Malit të Zi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Bernard Challandes ka bërë të ditur formacionin me të cilin Kosova do të startojë, në ndeshjen…