Sport

Përfundon përballja në "Camp Nou"

Barcelona dhe Valladolid janë përballur sonte në kuadër të javës së 11-të në la ligën spanjolle, shkruan BlicMedia. Barcelona ka shënuar fitore në takimin e zhvilluar në “Camp Nou” ndaj Valladolidit me rezultatin e thellë prej 5:1. Golat i shënuan…
Sport

Ibrahimoviq tregon kohën kur Guardiola frikësohej prej tij

Të gjithë kanë frikë nga Zlatan Ibrahimoviq, madje edhe ish-trajneri i tij te Barcelona, Pep Guardiola Ibrahimoviq dhe Guardiola nuk kishin aspak raporte të mira gjatë kohës kur kjo dyshe ishte te Barcelona. Sulmuesi suedez që tani luan te LA Galaxy tregon një rast…
Sport

Formacionet zyrtare: Eibar - Barcelona

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës ndërmjet Eibar dhe Barcelona, shkruan BlicMedia. Këto janë formacionet e sfidës e cila luhet sot me fillim nga ora 13:00. Eibar: Dmitrovic; De Blasis, Arbilla, Paulo Oliveira, Cote; Sergio Alvarez, Diop, Edu Exposito…
Sport

‘El Clasico’ në Bernabeu? Vjen reagimi i Real Madridit

Takimi mes Barcelonës dhe Real Madrid më 26 tetor mund të zhvendoset nga ‘Camp Nou’ në ‘Bernabeu’, me La Liga-n që ka frikë se protestat e planifikuara për pavarësinë e Katalonjës do të ndikojnë në ndeshjen. ‘Goal’ konfirmon që autoritetet…
Sport

Messi e fiton për herë të gjashtë ‘Këpucën e Artë’

Leo Messit i është dhuruar çmimi prestigjoz Këpuca e Artë, si golashënuesi më i mirë në Evropë sezonin e kaluar. Messi, që e fitoi Këpucën e Artë për të gjashtën herë në karrierë, sezonin e kaluar ishte golashënuesi më i mirë në ligat e Evropës…
Sport

7 ‘ëndrrat’ e Barcelonës për zëvendësimin e Suarez

Barcelona ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e Luis Suarez. Suarez ka kaluar në një formë të shkëlqyer në ndeshjet e fundit të Barcelonës, duke dhuruar spektakël me disa super gola. Gjithsesi, mosha e tij bën që drejtuesit e Barcelonës të mendojnë…