Lajme

Vuçiç: Shqiptarët duan të dominojnë ballkanin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka deklaruar në një intervistë për gazetën franceze “Figaro” se shqiptarët duan të dominojnë Ballkanin! Vuçiç tha se që nga lufta e vitit 1999 me Serbinë, shqiptarët kanë përdorur imazhin e tyre të mirë, të…
Lajme

Business Insider "Saranda, mes 6 vendeve të botës për vizita"

Qyteti i bregdetar i Sarandës me ujërat e tij të kristalta, plazhet mahnitëse dhe monumentet e shumta kulturore dhe arkeologjike është renditur një ndër 6 vendet që duhet të vizitohet tani para se të gjithë ta bëjnë, sipas ekspertes së udhëtimeve, Patricia…
Sport

Rënditja tabelare e Superligës, pas javës së 14-të

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Kosovës, shkruan BlocMedia. Në “Ferki Aliu” Vushtrria ka pësuar humbje nga Gjilani me rezultatin 1:3. Ndërsa Ferizaj ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit me rezultatin 1:0.