Lajme

Blakaj, Kurti mos të përzihet në punët e Prokurorisë Speciale

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit nuk duhet të përzihet në punën e Prokurorisë Speciale për gjykimin e krimeve të luftës së fundit në Kosovë. Madje drejtori ekzekutiv i Fondit për të Drejtat Humanitare në Kosovë, Bekim Blakaj i tha Ekonomia Online se…
Lajme

LVV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverinë e re

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe kryetarit të parlamentit të Kosovës. Në takimin…
Lajme

Albin Kurti ka reaguar pas tërmetit në Shqipëri

Kandidati për kryeministër të Kosovës ka thënë se mendjen, sytë e veshët të gjithë i kemi në Shqipëri. “U ndje shumë edhe në Prishtinë. U zgjuam të gjithë. Por tash mendjen, sytë dhe veshët i kemi te Durrësi, te Kurbini e Thumana. Ngushëllime familjeve…
Lajme

Sot zhvillohet takim mes Kurti dhe Mustafa

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet për emërimin e presidentit pas dy viteve…
Lajme

Albin Kurti, bashkëbisedim me përfaqësuesit e sindikatave

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë me dije se sot (e enjte) në orën 11:00 do të organizojë një bashkëbisedim në mes të kryetarit të kësaj lëvizje dhe kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit dhe përfaqësuesve të sindikatave në Kosovë. Ky bashkëbisedim do…
Lajme

Kurti e merr Agim Bahtirin nëpër takime me diplomat të huaj

Kryetari Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, Arbërie Nagavci dhe Kryetarin e Komunës së Mitrovicës, njëherit anëtarin e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes, Agim Bahtiri, priti në takim Ambasadoren e Mbretërisë së Holandës, Gerrie Willems…