Sport

Tabela në Superligë pas javës së 31-të

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e radhës dhe të fundit për javën e 31-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës ’89 në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri” me rezultatin 3-1.

Fitore shënoi edhe Ballkani, që si vendas mposhti Llapin me rezultatin 1-0.

Besa ka shkaktuar befasi, duke e ndalur Dritën me barazim 1-1.

Baras ka përfunduar edhe ndeshja mes Gjilanit dhe Drenicës. Në këtë ndeshje nuk u realizua asnjë gol.

Tabela në Superligë pas ndeshjeve të zhvilluara sot:

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien